موتور پمپ آب کشاورزی

موتور پمپ کشاورزی یا موتورآب کشاورزی دستگاهی است که از دو بخش موتور و پمپ تشکلیل شده است که بخش موتور وظیفه تامین و انتقال قدرت را بر عهده داردو بخش پمپ نیز سیال مورد نظر را پمپاژ می کند.

موتور آب کشاورزی

پمپ آب کشاورزی وظیفه انتقال آب از سطوح پایین تر به سطوح بالا را دارد به نحوی که موتور آب کشاورزی در سطح بالا قرار می گیرد و توسط لوله یا شلنگ آبی که در سطوح پایین تر مثل چاه، سد، یا رودخانه ها قرار دارد را به محل ذخیره سازی یا استخر منتقل یا به طور مستقیم وارد سیستم های ابیاری می کند.

انواع موتور پمپ آب کشاورزی

انواع موتور آب کشاورزی از لحاظ کاربرد و مشخصات فنی انواع گوناگونی دارند که به شرح زیراست.

1.انواع موتور پمپ آب کشاورز ی از لحاظ سوخت مصرفی

  • موتورآب کشاورزی بنزینی: این دسته از موتور پمپ متشکل از یک موتورتک سیلندر هواخنک می باشد که از سوخت بنزین برای احتراق استفاده می کند و به همین دلیل در ابعاد کوچک تری نسبت به سایر موتورآب های کشاورزی موجود می باشد و وزن کمتری دارد. استفاده از سوخت بنزین و اندازه کوچک تر باعث شده است که این دسته از موتورپمپ ها کاربری بالاتری مخصوصا در دماهای پایین داشته باشند و با وزن کمتر قابلیت جابه جایی آسان را دارا باشند.
  • انواع موتور پمپ آب کشاورزی گازوییلی: موتورپمپ های کشاورزی دیزلی به دلیل استفاده از گازوییل برای احتراق دارای وزن و اندازه بزرگتری می باشند اما از تنوع بالایی برخوردار هستند.                                            
  • انواع موتور آب کشاورزی نفتی-بنزینی: این دسته از موتورپمپ ها برای احتراق نیاز به دو نوع سوخت دارند که توسط بنزین استارت اولیه زده می شود و پس از روشن شدن با سوخت نفت به کار خود ادامه می دهد.

2.انواع موتورپمپ های کشاورزی از لحاظ قطر خروجی و میزان آبدهی

موتور آب های کشاورزی در چهار سایز یک الی چهار اینچ در بازار موجود می باشد که طبق جدول زیر میزان آبدهی آن تعیین می شود.

قطر خروجی برحسب اینچ میزان آبدهی برحسب لیتر بر دقیقه
موتور پمپ کشاورزی با قطرخروجی 1 اینچ 100 لیتر بر دقیقه
موتور پمپ کشاورزی با قطرخروجی 2 اینچ     500 لیتر بر دقیقه
موتور پمپ کشاورزی با قطرخروجی 2 اینچ     1200 لیتر بر دقیقه
موتور پمپ کشاورزی با قطرخروجی 2 اینچ     1600 لیتر بر دقیقه

شایان ذکر است که انواع موتور آب کشاورزی بنزینی تا سایز 3 اینچ موجود می باشند که به این معنی است این موتور پمپ ها حداکثر تونایی 1200 لیتر بر دقیقه را دارند و موتور آب های کشاورزی دیزلی تا سایز 6 اینچ موجود می باشند که می تواند با توجه نیاز مشتری و وسعت زمین کشاورزی آبدهی بالاتری نیز داشته باشند.

 خرید موتور آب کشاورزی

خرید پمپ آب کشاورزی مناسب کسب و کار شما به فاکتور های مختلف و مهمی بستگی دارد که رعایت نکردن این فاکتورها می تواند باعث اتلاف وقت و هزینه شما شود که در این زمینه مهندسین و کارشناسان فنی آبادیزل در تکاپو هستند تا شما را در انتخاب موتور پمپ کشاورزی مناسب زراعت و کسب و کارتان به بهترین نحو راهنمایی کنند.

قیمت موتور آب

یکی از فاکتورهای  مهم خرید پمپ آب کشاورزی نوع کاربری آن است که:

  • زمین های زارعی: زمین های زراعی نیازمند موتورپمپ های با قطر خروجی بیشتری می باشند تا بتوانند حجم بیشتری از آب را منتقل کنند که این امر به این معنی است که در هنگام خرید باید به سراغ موتورپمپ های کشاورزی با قطرخروجی بیشتری باید بروید.
  • زمین های باغی: زمین های باغی نیازمندفشاربیشتر برای آبیاری می باشند و انتخاب نامناسب موتور پمپ های کشاورزی نمی تواند پاسخ گوی سیستم های آبیاری تحت فشار باشد.

موتور پمپ های کشاورزی از لحاط ارتفاع به دو دسته ارتفاع معمولی و ارتفاع بالا تقسیم می شود که موتور پمپ های ارتفاع معمولی توانایی پمپاژ 30 متر ارتفاع را دارند که به عبارتی توانایی انتقال آب روی زمین تا 300 متر را دارا می باشند.

همچنین موتور پمپ های ارتفاع بالا توانایی پمپاژ آب بین 70 الی 110 متر را دارا می باشند که روی زمین می توانند بین 700 متر الی 1000 متر آب را انتقال دهند.

 قیمت پمپ آب کشاورزی

یکی از مهمتربن مراحل خرید پمپ آب کشاورزی قیمت موتورآب می باشد که به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که در ادامه این مطلب به بررسی آن خواهیم پرداخت.

عوامل موثر بر قیمت موتورپمپ کشاورزی

  1. برندمحصول: برند محصول یکی از مهم ترین فاکتورهای قیمت پمپ آب کشاورزی می باشد به طوریکه موتور پمپ های با برند معروف تر دارای رنج قیمتی بیشتری می باشد که این تفاوت قیمت نشات گرفته از متریال استفاده شده در محصول، خدمات پس فروش و گارانتی محصول و هزینه های تحقیق و توسعه محصول می باشند که بدون شک برندهای مطرح تر دارای کیفیت بالاتری می باشند و می توانند مدت زمان بیشتری برای شما کار کنند.
  2. حجم موتور: موتور پمپ های کشاورزی با قدرت موتور متفاوتی در بازار موجود می باشد و بدیهی است که موتورپمپ های قدرتمندتر دارای موتورهایی با قدرت بیشتری می باشند و این مسیله باعث افزایش قیمت موتور آب کشاورزی خواهدشد.
  3. دبی ورودی و خروجی: از دیگر فاکتورهای مهم موثر در قیمت موتور پمپ آب کشاورزی دبی ورودی و خروجی محصول می باشد که شما باید با توجه به میزان حجم آبی که نیازمندید موتورپمپ با دبی خروجی مناسب انتخاب کنید که موتورآب کشاورزی با دبی بیشتر قطعا مستلزم هزینه بیشتر خواهد بود

قیمت موتور آب کشاورزی به فاکتورهای زیادی بستگی دارد که طبیعی است که در هنگام خرید موتورپمپ کشاورزی دچار سردرگمی شوید 

که در این هنگام دریافت راهنمایی از تکسنین ها و مهندسین می تواند بسیاری از سوالاتتان را برطرف کند و به یک انتخاب درست منتهی شود بدین منظور مهندسیین و تکنسین های فنی آبادیزل مفتخرند تا شما را از صفر تا صد خریدموتورپمپ های کشاورزی مشاوره فنی دهند.

 قیمت موتور پمپ آب کشاورز ی

شرکت آبادیزل همیشه در تکاپو بوده است که مناسب ترین قیمت را به مشتریان عزیز ارایه کند بدین منظور توانسته است با کسب نمایندگی برندهای مطرح انواع موتورپمپ کشاورزی یا پمپ آب کشاورزی و حذف واسطه ها به این مهم دست یابد.


خدمات پس از فروش پمپ آب کشاورز ی آبادیزل

موتورپمپ های کشاورزی یا موتورآب کشاورزی موجود در آبادیزل دارای نمایندگی و پاسخگوی 24 ساعته می باشند که می توانند شما را در تمام مراحل خرید، پشتیبانی، نصب و مشکلات فنی پیش آماده در تمام ساعات شبانه روز و هفت روز هفته راهنمایی کنند و در صورت وجود مشکل فنی یا نیاز به تعمیر محصول شما را به تعمیرگاه های موجود در سطح کشور ارجاع دهند.

faq

از عوامل موثر بر قیمت موتور پمپ کشاورزی میتوان به برند محصول، حجم موتور و دبی ورودی و خروجی اشاره کرد که بیشترین تاثیر را روی قیمت پمپ آب کشاورزی میگذارند.

موتور آب کشاورزی از لحاظ کاربرد و مشخصات فنی انواع گوناگونی دارند که به دو دسته اصلی تقسیم میشوند: انواع موتور پمپ آب کشاورز ی از لحاظ سوخت مصرفی و انواع موتورپمپ های کشاورزی از لحاظ قطر خروجی و میزان آبدهی.