کارواش

کارواش از جایی بوجود آمد که مردم برای شست‌و‌شوی دستگاه‌ها و قطعات مختلف نیاز به آب داشتند. با توجه به این نیاز قطعه‌ای ساخته شد که جلو ورود آب را می‌گرفت و ورودی آب را باریک می‌کرد که باعث می‌شد آب با قدرت بیشتری وارد شود اما در ادامه تحولات دستگاه کارواش به‌وجود آمد که در 2 بخش خانگی و صنعتی مورد استفاده قرار گرفت.

قیمت و خرید انواع کارواش

لیست قیمت پمپ های مارك Annovo Reverberi ایتالیا

سه کشور چین، آلمان و ایتالیا تولیدکنندگان این محصول هستند، با تولید این دستگاه 3 نیاز مهم مردم برطرف شد که این 3 نیاز به شرح زیر است. در جدول زیر مدل ها و مشخصات آن ذکر شده است.

مدل نوع الکترپمپ نوع پمپ توان (KW) فشار (BAR) آبدهی (l/min) قیمت
MOD-112 تکفاز الکتروپمپ کارواش 1.3 100 6 تماس بگیرید
MOD-116 تکفاز الکتروپمپ کارواش 1.3 100 6 تماس بگیرید
MOD-142 تکفاز الکتروپمپ کارواش 1.4 110 6.2 تماس بگیرید
MOD-240 تکفاز الکتروپمپ کارواش 1.5 120 6 تماس بگیرید
MOD-320 تکفاز الکتروپمپ کارواش 1.7 130 6.2 تماس بگیرید
MOD-383 تکفاز الکتروپمپ کارواش 1.7 130 6.2 تماس بگیرید
MOD-388 تکفاز الکتروپمپ کارواش 1.7 130 6.2 تماس بگیرید
MOD-430 تکفاز الکتروپمپ کارواش 1.8 130 6.5 تماس بگیرید
MOD-450 تکفاز الکتروپمپ کارواش 2.5 150 7.8 تماس بگیرید
MOD-595 تکفاز الکتروپمپ کارواش 3.1 160 10 تماس بگیرید
MOD-610 تکفاز الکتروپمپ کارواش 2.2 130 8.3 تماس بگیرید
MOD-650 تکفاز الکتروپمپ کارواش 3 150 8 تماس بگیرید
MOD-955 سه فاز الکتروپمپ کارواش 9 200 12 تماس بگیرید
MOD-3550 تکفاز الکتروپمپ کارواش با خروجی آب داغ 1.95 140 9 تماس بگیرید
MOD-4550 تکفاز الکتروپمپ کارواش با خروجی آب داغ 1.25 150 10 تماس بگیرید
MOD-6650 سه فاز الکتروپمپ کارواش با خروجی آب داغ 3 150 10 تماس بگیرید
MOD-7870 سه فاز الکتروپمپ کارواش با خروجی آب داغ 5.5 200 15 تماس بگیرید
MOD-8880 سه فاز الکتروپمپ کارواش با خروجی آب داغ 7.5 250 15 تماس بگیرید

لیست قیمت پمپ های مارك Annovo Reverberi ایتالیا

لیست قیمت پمپ های کارواش STREAM ساخت چین

برای مشاهده انواع کارواش های چینی ارزان قیمت و لیست قیمت پمپ آب چینی درج یک و قیمت کارواش دستی و کارواش اتوماتیک می توانید به ادامه همین صفحه مراجعه کنید. بهترین مارک پمپ آب چینی به همراه قیمت انواع پمپ چینی خانگی نیم اسب و یک اسب در نمایندگی فروش آبادیزل با مشاوره تخصصی خرید رایگان عرضه شده است. برای خرید و راهنمایی بیشتر با شماره های درج شده بالا تماس بگیرید.

مدل حداکثز فشار خروجی (Bar) میزان آبدهی(l/min) توان مصرفی (hp) قیمت
QL-2100F 105 6 1.2 تماس بگیرید
QL- 3100F 135 6 1.5 تماس بگیرید
APW-HA-70 140 6 1.2 تماس بگیرید
APW-HA-100 160 6 1.7 تماس بگیرید
APW-VE-110 165 6 1.9 تماس بگیرید
APW-VQB-90P 135 6 2 تماس بگیرید
APW-VQB-110P 165 6 2.7 تماس بگیرید
APW-VQA-90P 135 6 2 تماس بگیرید
APW-VQA-110P 160 5.8 2.5 تماس بگیرید
APW-VQA-130P 195 7 3.4 تماس بگیرید
YLQ-20S-100 100 5.5 1.65 تماس بگیرید
YLQ-26S-100 100 5.5 1.78 تماس بگیرید
YLQ-16S-150 150 6.67 2.33 تماس بگیرید

برای مشاهده بیشتر محصولات کارواش خانگی ، از نوع کارواش بخار کارواش ، دینامی پمپ ، قیمت کارواش دینامی ، کارواش خانگی قوی ، کارواش دستگاه واتر جت ، کارواش زغالی ، کارواش دینامی از آبادیزل روی لینک های محصولات بالای سایت کلیک کنید برای مثال مشخصات فنی یک نمونه از کارواش های برند را در زیر مشاهده می کنید.

مشخصات ابزار :

 • شلنگ به طول 5 متر به همراه کوپلینگ (5 meter long hose with coupling)
 • دارای فیلتر (Has a filter)
 • سوزن تمیز کننده نازل (Nozzle cleaning needle)
 • مخزن مواد شوینده (Detergent tank)
 • تفنگی آب پاش (water gun)
 • حداکثر فشار آب ورودی : 7 بار (Maximum inlet water pressure: 7 bar)
 • کابل برق : 5 متر (Power cable: 5 meters)
 • دارای محافظ دما (With temperature protection)
 • دارای پمپ 3 محوره (Has 3 community pumps)
 • مجهز به سیستم استاپ (Equipped with a stop system)

کارواش هیوندای

برای  مشاوره در مورد خرید انواع دستگاه کارواش خانگی با ما تماس بگیرید. شماره های تماس :   ۰۲۱۳۳۹۹۲۲۹۴ – ۰۲۱۳۳۹۱۴۰۸۴

 • تنظیم فشار آب

 • شست‌و‌شوی راحت

 • مهم‌ترین مسئله صرفه‌جویی در مصرف آب است.

کارایی و ولتاژ BAR  کارواش صنعتی و خانگی باهم فرق دارد. در کارواش صنعتی بین 130 تا 400 BAR فشار مقدار پمپاژ آب است و در کارواش‌های خانگی مقدار فشار از 70 تا 130 است.

کارواش بخار

در این روش با استفاده از دیگ بخار صنعتی آب تبدیل به بخار پرفشار می شود کارواش بخار جدیدترین سیستم برای شستشوی ماشین می باشد و دارای مزایای بسیار زیادی نسبت به کارواش های گفته شده می باشد.

در کارواش بخار هیچگونه آسیبی به بدنه ماشین و قطعات پلاستیکی وارد نمی گردد و به دلیل ماهیت گازی بودن کارواش بخار مصرف آب فوق العاده پایین خواهد آمد در واقع به طور میانگین حدود ۸۳ درصد مصرف آب کمتری نسبت به کارواش های واترجت دارد.

کارواش بخار دارای هیچ گونه عیبی نمی باشد و درواقع میتوان گفت فقط دارای مزیت می باشد. کارواش های بخار امکانات بیشتری را به کارواش اضافه می کند.

کارواش بخار

کارواش خانگی

برای تمیزی استخرها، ماشین و جرم‌گیری وسایل مورد استفاده قرار می‌گیرد. بدون استفاده از این دستگاه برای شست‌و‌شوی وسایل ذکر شده  زمان و هزینه زیادی را صرف می‌کنیم. کارواش خانگی همچنین باعث صرفه‌جویی در مصرف بیش از حد آب می‌شود که این یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از کارواش‌های خانگی است که می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در کاهش هزینه‌ها داشته باشد.

کارواش صنعتی

برای شست‌و‌شوی نمای کارخانه‌ها، ماشین آلات صنعتی بزرگ و شست‌و‌شوی دستگاه‌های کارخانه‌های بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. دستگاه‌های کارواش صنعتی نیز علاوه بر اینکه سرعت انجام کار را بهبود می‌دهند، صرفه جویی در استفاده از آب و افزایش سرعت انجام کار را به همراه دارند. برای پمپاژ بهتر آب دستگاه کارواشی وجود دارد که به این صورت عمل می‌کند که الکتروموتور کوپل بر روی شاسی قرار گرفته و پمپ دستگاه از (70 الی 400) بار فشار ایجاد می‌کند و بیشتر مصرف آن در کارواش صنعتی است.

کارواش صنعتی

کارواش دستی واترجت فشار قوی صنعتی

در این نوع از از کارواش ها با استفاده از پمپ واترجت تک فاز یا پمپ واترجت سه فاز کار شستشو انجام می گیرد پمپهای واترجت سه فاز دارای قدرت بیشتری نسبت به پمپهای واترجت تک فاز می باشند.

برای شستشوی ماشین های سنگین نیز مناسب هستند در این نوع از کارواش های واترجت که بیشترین کارواشهای سطح کشور را شامل می‌شوند با استفاده از قدرت پاک کنندگی بالای آن پمپ ها کار شست و شو انجام می گیرد.

در این روش نیز مصرف آب بالا خواهد بود ولی به دلیل داشتن تجربه کاربر در کارواش ها هم سرعت شست و شو به مراتب نسبت به کارواش خانگی بالاتر خواهد بود و هم کیفیت شستشو بالاتر خواهد بود.

چون کارواش ها از مواد های شوینده با کیفیت تری نسبت به کارواش های خانگی استفاده می کنند و استفاده از کارواش بیرون هم مصرف آب پایین خواهد آمد و هم زمان شستشو پایین‌تر خواهد آمد و در عوض کیفیت شستشو بالا خواهد رفت.

کارواش دستی واترجت فشار قوی صنعتی

کارواش دستی چیست؟

همانطور که از اسم این کارواش پیداس کارواش دستی یعنی شستشو بدنه ماشین و قسمت های مختلف آن با استفاده از دست این روش از قدیمی ترین روش های شستشو ماشین محسوب می شود. و به لطف پیشرفت های چشمگیری در زمینه کارواش شستشو ماشین با این روش بسیار ساده تر شده است. اما بازم هم بعضی از افراد به این باور هستند که این روش بسیار کند است. و باید از روش های دیگری مانند کارواش اتوماتیک یا کارواش بدون دخالت دست برای شستشو ماشین استفاده نمود. اما بسیاری نیز شستشو ماشین با استفاده از کارواش دستی را بیشتر قبول دارند و بر این باور هستند که کیفیت شستشو در این روش بیشتر است.

این موضوع یک امر اختیاری می باشد. و کسانی می خواهند کارواش را راه اندازی کنند می تواند از کارواش دستی و یا کارواش اتوماتیک را خریداری کنند. در مورد افرادی که می خواهند ماشین خود را کارواش کنند نیز به دلخواه است و هرکسی می تواند از هر کدام از این روش های برای شستشو ماشین خود استفاده کند. در مقاله ما قصد داریم مزایا و معایب کارواش دستی، تفاوت کارواش دستی با کارواش اتوماتیک انواع مختلف کارواش دستی و مزایا و معایب آن را مورد بررسی قرار دهیم. همچنین در این مقاله در مورد روش های کاهش آسیب به دست در حین شستشو ماشین نیز مطالبی را ارائه میدهیم.

کارواش دستی چیست؟

انواع کارواش خانگی

 کارواش های خانگی امروزه از مدل ها و نوع های مختلفی برخوردار هستند که یکی نوع از آنان، کارواش هایی با مخزن ترکیب نمودن مواد شوینده با آب می باشد که قطعا تنها می توان به هنگام شستشوی یک خودرو و یا یک وسیله بسیار کثیف و آلوده متوجه این حُسن بزرگ به کار رفته در برخی از کارواش های خانگی شد.

مدل های کارواش خانگی

 تعدادی از این دستگاه های پاک کننده خانگی از امکان پاشش آب و یا حتی مواد شوینده از داخل مخزن خود با حالت های مختلف همچون پاشش مستقیم و پاشش های غیر مستقیم تحت زوایای گوناگون برخوردار هستند که این قابلیت نیز می تواند برای بخش عمده ای از خریداران کارواش های خانگی بسیار مهم و قابل توجه به حساب آید.

بهترین کارواش خانگی

مزایا و معایب کارواش صنعتی و خانگی رقابت بین محصولات کارچر و هیوندای از منظر میزان فروش و کیفیت محصولات صورت گرفت. محصولات کارچر از نظر کیفیت اندکی بالاتر از هیوندای جای گرفته منتهی از نظر قیمت متاسفانه به دلیل رشد زیاد قیمت یورو، قیمت آن نیز افزایش چشم گیری داشته است. از آنجایی که کیفیت محصولات هیوندای نیز بالا بوده و مهم تر اینکه خدمات پس از فروش آن در ایران و گارانتی شرکت کاملآ پاسخگوی نیاز مشتریان بوده است، می توان آن را بهترین کارواش خانگی سال گذشته لقب داد و برای امسال پیشنهاد نخست ما، محصولات کارواش خانگی هیوندای است.

بهترین کارواش خانگی

تنظیم فشار در کارواش خانگی و صنعتی

در کارواش های خانگی Home car wash میزان دبی (حجم آبدهی) پایین وحدود پنج تا هفت لیتر است.

در  نوع صنعتی دبی (میزان آبدهی) آب تا ۱۲ الی ۲۰ لیتر در دقیقه هم وجود دارد.

در نمونه‎ های صنعتی دور موتور (پایین ۱۴۰۰) دور است ولی قدرت بالایی دارد که باعث طول عمر بیشتر موتور می‌شود.

معمولا در کارواش‌های خانگی، فشار آب واقعی نیست و نازل‌های چرخشی در ایجاد فشار حاصل نقش دارند.

کارواش‌های صنعتی Industrial car washes مجهز به گیج فشار هستند که می‌توان قدرت فشار را در آن‌ها کنترل و کم و زیاد کرد.

با افزایش قدرت فشار در کارواش صنعتی، دبی (حجم آبدهی) خروجی آب هم افزایش پیدا می‌کند.

در کارواش های صنعتی شما می توانید همزمان از دو نازل در آن‌ ها استفاده کنید. هیچ‌ یک از این قابلیت‌ها در کارواش‌های خانگی وجود ندارد.

لیست قیمت کارواش خانگی و صنعتی

کارواش از مواردی می باشد که در صنعت و منزل استفاده فراوانی را دارا می باشد و استفاده این مورد در هر زمینه نیز یک سری محدودیت را برای نوع انتخاب کارواش در زمینه های صنعتی و خانگی را دارا باشد. در ادامه نمونه هایی از انواع مشخصات کارواش صنعتی و خانگی را برای شما آماده کرده ایم تا با استفاده از مشخصات نوع کارواش مناسب برای منزل خود را انتخاب کنید.

شلنگ کارواش صنعتی و خانگی

car wash hose یکی دیگر از تفاوت کارواش صنعتی و خانگی در نوع و جنس شلنگ های آن می‌باشد.

نوع بافت ساخته شده درون آن ها از جنس فولاد است که باعث عبور جریان فشار زیاد می شود.

شلنگ کارواش صنعتی و خانگی

بافت فولادی Steel texture در کارواش خانگی به کار نرفته ولی جنس آن از نوع شلنگ فشار قوی است.

در کارواش‌های صنعتی معمولا از شلنگ های مستحکم و فشار قوی استفاده می شود.

این شلنگ ها که بافت آن ها به صورت فولاد است، مقاوت بالایی در شرایط سخت از خود نشان می‌دهند.

شلنگ کارواش واترجت

وزن کارواش

The weight of the car wash تفاوت دیگر این نوع دستگاه ها در وزن آن ها است. کارواش های معمولی یا خانگی نسبت به کارواش های صنعتی از وزن کمتری برخوردار هستند. بدنه دستگاه های صنعتی بسیار ضخیم تر و در برابر فشار های مختلف نیز مقاومت بالاتری از خود نشان می دهند. اما کارواش های خانگی بدنه سبک تری دارند و انعطاف پذیرتر هستند. 

معمولا برخی از مدل های کارواش خانگی آنقدر قوی هستند که وزن بالایی دارند و نمی توان آن را به راحتی جابجا کرد. به صورت کلی، هرچه دستگاه بزرگ تر باشد وزن آن هم بیشتر است.

کارواش های خانگی پنج کیلوگرم وزن دارند، و قابلیت حمل‌ ونقل آسان‌تری نسبت به نوع صنعتی که وزن آن ها به بیست کیلوگرم میرسد دارند.

تفاوت های کارواش خانگی و صنعتی

ما قصد داریم شما را با کاربرد ها و ویژگی های مختلف کارواش صنعتی و خانگی آشنا کنیم.

که در ادامه به تفاوت کارواش صنعتی و خانگی می پردازیم.

قطعات به کار رفته در سریلندر ها و پیستون های کارواش صنعتی، از برنج با کیفیت استفاده شده که دوام بیشتری نسبت به نوع خانگی دارد. رینگ و پیستون Ring and piston ‌های کارواش صنعتی هم از سرامیک بوده که در تماس با آب دچار سایش نمی‌شوند.

جنس کارواش های خانگی از آلمینیوم و برنج َaluminum and brass است.

قطعات به کار رفته در کارواش خانگی از کیفیت پایین‌تری برخودار است.

جنس شاسی های کارواش خانگی از نوع پلاستیک است که نسبت به نوع صنعتی ضعیف تر است.

جنس شاسی ها در نوع صنعتی فلزی است. که قدرت‌ بیشتری نسبت به نوع خانگی دارد. 

کارواش‌ های صنعتی نسبت به نوع خانگی در محیط‌ های تحت فشار بیشترین کاربرد را دارند.

تفاوت های کارواش خانگی و صنعتی

موتور کارواش صنعتی (Industrial)

یکی از مهمترین دلایل در کارواش خانگی و صنعتی تفاوت بین سیستم و قدرت موتور آن است.

قطعات سیستم موتور در کارواش صنعتی از نوع القایی (induction) بوده و امکان شستشو طولانی مدت را برای کاربر فرآهم می سازد.

جنس پیستون موتور صنعتی از سرامیک بوده و در برابر آب مقاوم و ضد سایش است.

پمپ های صنعتی سه فاز می باشند و از قدرت موتور بیشتری برخوردارند.

در کارواش صنعتی موتور (nduction-Engine) دچار آسیب نشده و امکان استفاده دائمی و بلند مدت رو به شما می دهد.

موتور کارواش صنعتی (Industrial)

انواع پمپ کارواش و  عملکرد آن

پمپ های کارواش از سه نوع خانگی و صنعتی و نیم صنعتی تقسیم می شوند.

پمپ های صنعتی معمولا سه فاز و تک فاز هستند و تفاوت این پمپ ها در سیستم قدرت موتور و فشار بار الکتریکی آنهاست.

در صورتی که شما از انواع پمپ استفاده نکنید با مشکلات متعددی مواجه خواهید شد.

کارواش دستی خانگی

با استفاده از (واترجت water jet) های خانگی اقدام به شستشوی ماشین می شود در این نوع از کارواش های واترجت که فشار آنها به مراتب کمتر از فشار واترجت صنعتی کارواش ها می باشد آب زیادی را مصرف میکند و همچنین به دلیل عدم تجربه کاربر در هنگام استفاده از کارواش خانگی می‌تواند به رنگ ماشین آسیب وارد شود.

کارواش دستی (Home manual car wash) همچنین مواد شوینده ای که در کارواش خانگی استفاده می گردد از کیفیت مطلوبی برخوردار نیستند که این هم امر شستشو را طولانی می‌کند و هم کیفیت شستشو را پایین می آورد و هم به دلیل عدم تجربه زمان زیادی را باید صرف شستشو کرد.

کارواش دستی خانگی

نکات تاثیر گذار در عملکرد کارواش صنعتی

دو پارامتر اصلی در کارواش صنعتی میزان قدرت و فشار دستگاه آن است.

فشار دبی (کمیت) پارامتر مهم در یک کارواش صنعتی هستند.

هر چه عملکرد دستگاه بهتر باشد فشار آب بیشتر شده و درنتیجه آلودگی سطحی و زیر سطحی آن از بین می‌رود.

اگر فشار کمتر از حد مورد نیاز باشد، عملیات درست انجام نشده یا بسیار طول میکشد و فشار بیش از حد مطلوب باعث آسیب دیدگی سطح می شود.

 • دبی (آبدهی) پارامتری است که سرعت عملیات با کارواش صنعتی را تعیین می نماید.
 • هر چه دبی (حجم آبدهی) بالاتر باشد سرعت آن بیشتر می شود.

نکات تاثیر گذار در عملکرد کارواش صنعتی

فروش انواع کارواش خانگی و صنعتی

فروش انواع کارواش ها از نوع صنعتی و خانگی ، کارواش های بخار ، کارواش های دینامی ، کارواش های زغالی ، کارواش اتوماتیک، پمپ کارواش ،کارواش قوی، شلنگ کارواش ، و کارواش ارزان قیمت برای خرید با توجه به نوع مصرفی به آبادیزل مرجعه نمایید.

خرید انواع کارواش خانگی با بهترین قیمت بازار

شرکت آبادیزل در تهران با بیش از دوازده سال سابقه و فعالیت مفید یکی از عمده‌ترین تامین کنندگان و عرضه کنندگان محصولات صنعتی از قبیل دیزل ژنراتور، الکتروپمپ، الکتروموتور، کمپرسورهای معدنی و اسکرو و کارواش های صنعتی وخانگی ، Industrial and domestic car washes، تجهیزات نظافت صنعتی و ادوات کشاورزی و باغبانی می‌باشد.

قیمت کارواش خانگی و صنعتی

جهت قیمت کارواش خانگی و صنعتی بازرگانی آبادیزل با هدف یکپارچه سازی، سامان دهی و ارتقای خدمات کالا در زمینه تجهیزات اساسی صنایع بنا نهاده شده است و ارائه مشاوره فنی پیش از فروش و اعزام کارگروه متخصص جهت مهندسی کالا و بازدید از محل (کارخانجات و...) در خدمت عموم می‌باشد.

خریداران می توانند با خیال راحت از آبادیزل خرید کنند و از بابت قیمت و کیفیت مطمئن باشند. برای خرید و راهنمایی بیشتر با شماره های درج شده بالا تماس بگیرید.

خرید انواع کارواش خانگی با بهترین قیمت بازار