پمپ صنعتی

هرگاه یک وسیله اختراع شده است، تولیدکنندگان آن وسیله را در ابعاد و کاربردهای مختلف تولید کرده‌اند؛ به‌طور مثال ژنراتورهای دیزلی در کاربردهای خانگی و صنعتی ساخته می‌شوند. این قاعده، معمولاً درباره همه وسایل صدق می‌کند. پمپ نیز یکی از این تجهیزات پرکاربرد است که در ابعاد خانگی و صنعتی ساخته می‌شود. پمپ صنعتی همان کارکرد پمپ‌ آب خانگی را دارد، با این تفاوت که پمپ صنعتی برای جابه‌جایی مقدار بیشتر سیال ساخته می‌شود.

آب، نفت، مواد شیمیایی، فاضلاب روغن و لجن معمولاً با پمپ صنعتی از مکانی به مکان دیگر جابه‌جا می‌شود. اگر قصد خرید پمپ صنعتی را دارید با آبادیزل همراه شوید.

قیمت و خرید پمپ صنعتی

با پیشرفت تکنولوژی این امکان وجود دارد که حتی خرید آنلاین پمپ صنعتی شکل بگیرد اما خرید آنلاین مانند خرید حضوری نیست و باید جنس را از راه دور خریداری کرد؛ برای همین باید به نکات خاصی داشته باشید:

مشخصات فنی پمپ

مشخصات فنی پمپ صنعتی هر شرکت متمایز از برند دیگر است؛ بنابراین قصد نداریم مشخصات فنی برتر را بنویسیم. هر دستگاه با یک دیدگاه و یک نگرش تولیدشده است؛ لذا این خریدار است که باید دقت کند و پمپی را خریداری کند که با نیاز شرکتش همخوانی داشته باشد. این مشخصات عبارت است از:

 • توان خروجی پمپ: برای انتقال یک سیال از مکانی به مکان دیگر نیاز به نیرو است. آگاهی از میزان این نیرو بسیار مهم است، زیرا قدرت پمپ است که نشان می‌دهد، یک پمپ صنعتی تا چه متراژ یا حجمی می‌تواند سیال را انتقال دهد. بسیاری از شرکت‌ها توان پمپ صنعتی را با فرمول‌های خاص محاسبه کرده و به اطلاع مشتریان خود می‌رسانند؛ اما آنچه مهم است اطلاع مشتری از میزان توان موردنیاز است. کارشناسان آبادیزل با دریافت اطلاعات مقدار توانی که پمپ شما نیاز دارد را محاسبه کرده و به اطلاع شما می‌رسانند. اگر توان پمپ کمتر از حد نیاز شما انتخاب شود، انتقال سیال امکان‌پذیر نخواهد بود. توان بالا نیز موجب فشار زیاد به دیواره لوله‌های انتقال‌دهنده شده و باعث شکستگی می‌شود.

 • توان مصرفی پمپ: یک پمپ برای آنکه بتواند سیال را به نقطه هدف انتقال دهد، نیاز به نیروی محرک دارد. این نیرو در بیشتر مواقع توسط الکتروموتور انجام می‌شود. به‌طورمعمول پمپ‌های صنعتی از برق سه‌فاز استفاده می‌کنند که توان مصرفی این پمپ‌ها از پمپ‌های تک‌فاز بیشتر است.

جرم سیال

این‌که چه سیالی قرار است انتقال پیدا کند، نکته مهم دیگری است که در زمان خرید باید به آن دقت کرد. هرچه جرم سیال بیشتر است، نیاز به پمپ صنعتی با توان بیشتر خواهد بود.

پشتیبانی

در زمان خرید آنلاین پمپ صنعتی متأسفانه کمتر به پشتیبانی توجه می‌شود، اینکه پمپ شامل گارانتی می‌شود یا خیر، در موقع خرابی دستگاه خریدار باید با چه کسی تماس بگیرد؟ در صورت نیاز به قطعه یدکی آیا فروشنده امکان تأمین قطعه را دارد؟ آبادیزل برای تمام سؤالات ارائه‌شده پاسخ دارد و پشتیبانی محصول فروخته‌شده خود را از لحظه فروش شروع می‌کند.

انواع پمپ صنعتی

اگر به سایت‌های مختلف مراجعه کرده‌اید احتمالاً با فروش پمپ صنعتی در انواع مختلف روبرو شده‌اید، اما این اسامی چیست و هرکدام چه کاربردی دارند. پمپ صنعتی به دو گروه اصلی تقسیم می‌شود:

 • پمپ دینامیکی
 • پمپ جابه‌جایی مثبت

پمپ دینامیکی

به آن پمپ سرعتی نیز گفته می‌شود و برای افزایش فشار سیال، سرعت را بالا می‌برند. در این پمپ انرژی به شکل متناوب به دستگاه منتقل می‌شود. پمپ دینامیکی به سه گروه خاص تقسیم می‌شود:

 • پمپ سانتریفیوژ: مناسب برای انتقال مواد شیمیایی
 • پمپ توربینی: استخراج آب‌های زیرزمینی
 • پمپ خاص (پمپ مغناطیسی): انتقالات سیالات سمی، اشتعال‌زا یا خورنده

پمپ جابه‌جایی مثبت

اگر نیاز دارید حجم بیشتری از سیال را منقل کنید، پمپ جابه‌جایی مثبت گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. این پمپ به دو زیرگروه اصلی تقسیم می‌شود:

 • پمپ رفت‌وبرگشتی: برای انتقال نفت خام
 • پمپ چرخشی: انتقال مواد روغنی، سیال دارویی

قیمت پمپ صنعتی در بازرگانی آبادیزل

قیمت پمپ صنعتی بسته به موارد زیر متفاوت خواهد بود:

 • میزان دبی پمپ: حجمی از سیال که پمپ انتقال می‌دهد.
 • هد پمپ: ارتفاعی که سیال را بالا می‌آورد
 • نوع برند: آبادیزل ارائه‌کننده انواع پمپ صنعتی (ایرانی و خارجی) است که هرکدام قیمت جداگانه‌ای دارد.

آبادیزل در زمان خرید آنلاین پمپ صنعتی این اطمینان را به شما می‌دهد که ضمن اطمینان از کیفیت پمپ‌های ارائه‌شده، قیمت‌گذاری نیز در اقتصادی‌ترین شرایط انجام‌شده است. فروش پمپ صنعتی در این مجموعه آغاز تعهد شرکت به خریدار محترم خواهد بود. شما می‌توانید لیست قیمت پمپ صنعتی را از طریق تماس با کارشناسان دریافت کنید.