موتور برق

لیست قیمت انواع موتور برق دیزلی، بنزینی و گازی و همچنین خرید انواع موتور برق از سایت شرکت مهندسی آبا دیزل با بهترین قیمت و کیفیت را همراه با مشاوره کارشناسان ما تجربه کنید.  

لیست قیمت موتور برق 

همانطور که پیشتر نیز اشاره شد موتور برق متشکل از یک ژنراتور الکتریکی و یک موتور است. موتور برق ها براساس نوع سوخت موتور طبقه بندی می شوند:

  • موتور برق دیزلی
  • موتور برق بنزینی
  • موتور برق گازی
در ادامه به ویژگی‌های انواع مختلف می پردازیم تا بتوانید انتخاب مناسبی برای خرید موتور برق داشته باشید.  

قیمت انواع موتور برق دیزلی یا گازوییلی

دیزل یا گازوئیل سوخت این وسیله است. موتور برق دیزلی با سیستم احتراق داخلی کار می‌کند.  قیمت موتور برق دیزلی و نگهداری این نوع موتور برق نسبت به موتور برق بنزینی پایین‌تر است. موتور برق دیزلی در مواردی که ظرفیت بالاتر از 5KW است کاربرد دارد. 

 در این نوع موتور برق، با فشرده سازی سوخت و هوا احتراق ایجاد می شود، اما زمانی که هوا بسیار سرد است ممکن است در مرحله فشرده سازی دمای هوا به اندازه ی کافی برای مشتعل کردن سوخت کافی نباشد در نتیجه بهتر است برای مناطق سردسیر اقدام به خرید موتور برق گاز دیزلی با گرمکن انژکتور نمایید. برای اطلاع از قیمت موتور برق و مشاوره قبل از خرید با کارشناسان فروشگاه آبادیزل در تماس باشید.

قیمت موتور برق بنزینی

پرکاربردترین نوع موتور برق، موتور برق بنزینی است. سوخت این موتور برق بنزین است از این رو به این دستگاه موتور برق بنزینی گفته می‌شود. قیمت موتور برق بنزینی نسبت به سایر انواع موتوربرق ها بسیار مقرون به صرفه نیز هست. بعضی از دستگاه‌های موتور برق‌ بنزینی با مخلوط سوخت بنزین و اتانول روشن می‌شوند پس هنگام خرید موتور برق بنزینی به این نکته توجه کنید.

قیمت موتور برق گازی

موتور برق گازی می‌تواند با گاز CNG و LPG کار کند. طول عمر موتور برق گازی و بی‌خطر بودن این دستگاه از جمله مزایایی است که باعث می‌شود عده ی زیادی از افراد اقدام به خرید موتور برق گازی نمایند همچنین قیمت موتور برق گازی نسیت به امکانات آن بسیار مناسب است.

قیمت موتور برق بنزینی استارتی

موتور برق ها را می توان از نظر سیستم روشن و خاموش شدن به موتوربرق استارتی و هندلی تقسیم بندی کرد. این نوع از موتور برق استارتی با دکمه استارت تعبیه شده بر روی خود به‌راحتی روشن و خاموش می‌شوند. قیمت موتور برق استارتی در مقایسه با سایر موتور برق ها بسیار ایده آل است و به راحتی می توانید این دستگاه را خریداری نمایید.

قیمت موتور برق تک فاز 

موتور برق تک‌فاز برای مصارف خانگی و یا مکان‌هایی که نیاز به برق 220 ولت دارند استفاده می‌شود. برای تولید برق در موتور برق تک‌فاز، جریان متناوب DC به AC تبدیل می‌شود که توان الکتریکی از طریق القای مغناطیسی انجام می‌شود. برای اطلاع از قیمت موتور برق تک فاز بنزینی و موتور برق تک فاز با کارشناسان شرکت آبادیزل در تماس باشید.

قیمت موتور برق سه فاز بنزینی و گازوئیلی

موتور برق سه‌فاز موتور قوی‌تری نسبت به موتور برق تک‌فاز است. جریان برق در موتور برق سه فاز 380 ولت است. موتور برق‌ سه فاز به شکل اتوماتیک به سیستم برق متصل است و در لحظه قطع برق فوراً برق را در مدار به جریان می‌اندازد. قیمت موتور برق سه فاز بی صدا در مقایسه با کاربردهای آن بسیار مقرون به صرفه است و خریداران با خیالی آسوده می توانند اقدام به خرید موتور برق سه فاز نمایند.

تفاوت موتور برق های بنزینی، گازوییلی(دیزلی) و گازی

معیار موتور برق بنزینی موتور برق دیزلی(گازوییلی) موتور برق گازی نتیجه
راندمان(خروجی - بهینه) 

راندمان سوخت بالاتر

قیمت بالای بنزین

قیمت پایین گازوییل

آزاد کردن انرژی بیشتر به ازای سوخت کمتر

راندمان سوخت پایین تر(تولید انرژِی کمتر نسبت به مصرف سوخت)

قیمت بسیار ارزان گاز نسبت به بنزین و گازوییل

بنزینی > گازوییلی > گازی
طول عمر طول عمر کمتر به دلیل فشار ناشی از احتراق طول عمر بیشتر به دلیل فشار کمتر ناشی از احتراق طول عمر بسیار کمتر به دلیل عدم طراحی موتور برای مصرف گاز و در نتیجه مستهلک شدن موتور در دراز مدت(موتور برق های بنزینی با ایجاد تغییرات به موتور برق های گازی تبدیل می شوند) گازوییلی > بنزینی > گازی
وزن پرتابل بودن و قابلیت جابه جایی آسان تر وزن سنگین تر به دلیل حجیم بودن موتور و قابلیت جا به جایی سخت تر پرتابل بودن و قابلیت جابه جایی آسان تر بنزینی = گازی > گازوییلی
مصرف سوخت مصرف سوخت پایین تر مصرف سوخت بالاتر مصرف سوخت بسیار کم گازی > بنزینی > گازوییلی
میزان صدا ایجاد سروصدای کمتر و مناسب بودن برای مناطق مسکونی ایجاد سروصدای بیشتر به دلیل حجیم بودن موتور ایجاد سروصدای کمتر و مناسب بودن برای مناطق مسکونی  بنزینی > گازی > گازوییلی
تعمیر و نگه داری آسانی کاربری و نگه داری موتور برق های بنزینی کاربری، تعمیر و نگه داری موتور برق های دیزلی سخت تر است و نیاز به اپراتور متخصص دارد آسانی کاربری و نگه داری موتور برق های گازی بنزینی = گازی > گازوییلی
سیستم خنک کننده هواخنک هواخنک هواخنک بنزینی=گازی=گازوییلی

موتور برق خانگی

موتور برق‌ خانگی های از نوع موتور برق اضطراری هستند به طوری که در زمان قطعی برق، شروع به‌کار کرده و برق تولید می‌کنند. موتور برق های خانگی در سوپرمارکت‌ها، کارگاه‌های کوچک تولیدی و... کاربرد دارد. برای خرید موتور برق خانگی با کارشناسان آبادیزل همراه باشید و از قیمت موتور برق خانگی آگاه باشید.

فروش موتور برق 

خرید موتور برق از آبادیزل یک فرصت است. آبادیزل به فروش موتور برق با یک برند خاص فکر نمی‌کند. مهم کمک به مشتری و حل مشکل است. این‌که مشتری چه مشکلی دارد و با چه موتور برقی مشکل او حل می‌شود مهم‌ترین عامل در فروش موتور برق از جانب آبادیزل است. فاکتور دیگری که آبادیزل به آن توجه می‌کند کیفیت موتور برق است. متخصصین آبادیزل با بیش از ده‌ سال تجربه به شما کمک خواهند کرد که موتور برق با کیفیت بالا را انتخاب کنید. هنگام خرید موتور برق مهم‌ترین نکته توان خروجی مورد نیاز سیستم است. این‌که دستگاه، برق چند دستگاه را باید تامین کند؟ سوال اصلی در روش انتخاب موتور برق است.

آبادیزل ارائه‌کننده موتور برق با بهترین قیمت در بازار است. کافی است شما قیمت موتور برق در آبادیزل را با قیمت موتور برق در دیگر صفحات مقایسه کنید تا متوجه شوید آبادیزل مطمئن و حرفه‌ای عمل می‌کند.

برای خرید و مشاوره در مورد انواع موتور برق با ما تماس بگیرید. شماره های تماس :   ۰۲۱۳۳۹۹۲۲۹۴ - ۰۲۱۳۳۹۱۴۰۸۴

چگونه توان مورد نیاز خود را برای خرید موتور برق محاسبه کنیم؟

یکی از مهمترین مراحل خرید موتور برق انتخاب موتور برق با توان مناسب است که بتواند پاسخ گوی نیازهایتان باشد. توصیه ما این است توان مصرفی تمام دستگاه های که قصد روشن کردن آنها با موتور برق را دارید با یکدیگر جمع بزنید که برای این منظور می توانید از پلاکی که روی دستگاه های برقی نصب می شود و مشخصات مختلف از جمله توان مصرفی را نشان می دهد استفاده کنید اما در نظر داشته باشید که دستگاه های که از مصرف کننده القایی (الکتروموتور) بهره می برند نیازمند دوبرابر توان مصرفی ذکر شده برای استارت خوردن هستند که شما باید توان مصرفی آنها را دوبرابر در نظر بگیرید.

 اما از جانبی محاسبه توان کل دستگاه های مصرفی به فاکتور های دیگر نیز بستگی داشته باشد که در این صورت توصیه می کنیم برای مشاوره تخصصی با کارشناسان فنی آبادیزل تماس بگیرید و راهنمایی فنی دریافت کنید تا انتخاب مناسبی داشته باشید.

آیا میتوان از موتور برق برای ماینینگ استفاده کرد؟

فرآیند استخراج ارزهای دیجیتال به نحوی است که نیازمند دستگاهی دایم کار و ساعت کاری بالا است. اما ساعت کار مداوم موتور برق معمولا محدود است که در نمونه های بنزینی بین 5 الی 6 ساعت و در نمونه های دیزلی به 10 الی 12 ساعت می رسد. استفاده مدوام از موتور برق در دراز مدت می تواند استهلاک موتور برق رابالا برده و باعث کاهش عمر دستگاه شود از این رو توصیه کارشناسان آبادیزل استفاده از دو دستگاه موتور برق در کنارهم است به طوریکه ابتدا دستگاه اول را روشن و وارد مدار کنید و پس از پایان ساعت کاری استاندارد با موتور برق دوم جایگزین شود. از دیگر فاکتورهای انتخاب موتور برق مناسب ماینینگ قیمت سوخت مصرفی آن است که با توجه به قیمت پایین گاز، موتور برق های گازی مناسب ترین گزینه از لحاظ قیمت سوخت مصرفی می باشد.

بهترین موتور برق کدام است؟

یکی از متداول ترین سوال کاربران در هنگام خرید موتور برق انتخاب بهترین موتور برق ممکن است که به طور معمول باعث سردرگمی خریداران می شود که از بین برندهای مطرح بازار و موتور برق های درجه عالی، درجه اول و درجه دوم به سراغ کدام آنها بروند. بدیهی است که برند های درجه عالی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و پشتیبانی پس از فروش قدرتمند تر و گارانتی معتبرتری نیز دارند  اما از طرفی قیمت بالاتری نیز دارا می باشند. کارشناسان آبادیزل مهمترین فاکتور در انتخاب بهترین موتور برق بازار را نیاز شما می دانند و این تیتر را به مناسب ترین موتور برق مناسب شما بازنویسی می کنند زیرا در بسیاری از موارد موتور برق های درجه اول و درجه دوم نیز می توانند پاسخ گوی نیاز های شما باشند.

از این رو آبادیزل مفتخر است که با بهره بردن از کارشناسان و تکنسین های فنی خود به شما خریداران عزیز مشاوره فنی دهد و پاسخ گوی ابهامات و سوالات شما باشد و شما را در انتخاب بهترین و مناسب ترین موتور برق ممکن راهنمایی کنند فقط کافیست تا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

موتور برق بی صدا

موتور برق بی صدا یا موتور برق سایلنت به دستگاهی اتلاق می شود که در فاصله هفت متری صدایی کمتر از 70-65 دسی بل تولید کند که بر اساس این استاندارد موتور برق های کیفی، موتوربرق های اینورتری، موتور برق های کوچک مسافرتی در این دسته قرار می گیرند اما به این معنی نیست که این دسته از موتور برق ها کاملا سایلنت یا بی صدا هستند بلکه کمپانی های تولید کننده موتور برق صدای آن را به طرز چشمگیری کاهش داده اند. همچنین این دسته از موتور برق ها به طور معمول ابعاد و وزن کمی دارند که قابلیت حمل آن را بالا می برد، قابلیت ایجاد جریان بدون تلرانس و پایدار را دارند( اینورتری)، مصرف سوخت بسیار کم و طول عمر بالایی دارند که آنها را به گزینه ای عالی برای منازل مسکونی، بیمارستان ها، کمپینگ، پیکنیک و مسافرت ها تبدیل کرده است.

faq

موتور برق برای تولید انرژی الکتریکی از احتراق سوخت های فسیلی استفاده می کند که این فرآیند منجر به تولید گاز مونو اکسید کربن می شود لذا کارشناسان آبادیزل توصیه می کنند همیشه موتور برق را در فاصله ای حداقل 6 متری از فضای سکونت افراد قرار دهید.

مدت زمان استاندار برای تعویض روغن موتوربرق هر 50 ساعت یکبار می باشد اما اگر برای بار اول از موتور برق روشن می کنید توصیه می کنیم که پس از 5 ساعت کارکرد روغن آن تعویض شود و سپس هر 50 ساعت یکبار از روغن 40 اتومات برای تعویض  روغن موتور برق استفاده شود.