انتخاب بهتر در کمپرسور

better-choice-in-compressor

فاكتورهای دخيل در انتخاب كمپرسور:

تجربه مكاني: تجربه‌اي كه يك پالايشگاه مخصوص يا يك محل خاص جغرافيايي با يك نوع كمپرسور ويژه بدست آورده است، به طریقی كه كجا کدام نوع كمپرسور مي‌تواند مورد استفاده قرار بگيرد به صورت موارد زیر می باشند:

 • توانايي ابزار و وسايل مناسب براي تعمير و نگهداري
 • نزديكي سرويس دهنده‌هاي كمپرسور
 • اندازه و مهارت گروه تعمير و نگهداري
 • نمونه‌هاي مناسبي كه قبلاً مورد استفاده قرار مي‌گرفتند.
 • نمونه هايي كه قبلاً مورد استفاده قرار مي‌گرفتند.

دسته بندی انواع مختلف کمپرسو

تمام كمپرسورها به سه دسته اصلي تقسيم مي‌شوند:

 1. كمپرسورهای جابجایی مثبت
 2. كمپرسورهای دینامیکی
 3. اژكتورها

دمنده‌ها (blowers) نيز نوعي از كمپرسورها با جريان زياد و فشار كم مي‌باشد. استفاده اين نوع بيشتر در سرویسهای هوا، واحدهاي بازيابي هوا- وزش‌هواي كوره و دمنده‌هاي فاضلاب‌ است. كمپرسورهاي جابجايي مثبت را نيز بر اساس نوع مكانيزم حركت به دو دسته تقسيم مي‌شوند: رفت و برگشتي (reciprocating) يا چرخشي (rotary) پلنجري (single acting high pressure) و كمپرسورهاي ديافراگمي (diaphragm compressor) تقسيم‌بندي مي‌شوند. كمپرسورهاي چرخشي نيز به نمونه‌هاي تيغه لغزنده (sliding vane)، رينگ مايع (liquid ring)  گوشواره‌اي (Lobe) و كمپرسورهاي پيچشي (screw) تقسيم مي‌شوند. دسته ديناميكي را مي‌توان به سه نوع مختلف جدا كرد:

 • كمپرسورهاي جريان محوري (Axial Low compressor)
 • فن‌ها (Fans)
 • كمپرسورهاي گريز از مركز (centrifugal)

بیشتر بخوانید: دستگاه متراکم کننده گازها چیست؟ 

همچنین بخوانید
بهترین مدل های موتور برق برای جوشکاری یکی از علل های پیش روی هر جوشکاری که دسترسی به برق ندارد و یا می خواهد برق مورد نیاز دستگاه خود را از طریق یک ژنراتور تامین کند. اگر نوسانات برق ناشی از آمپر کشیدن دستگاه جوش برای فرآیند جوشکاری موجب آسیب رساندن به سایر تجهیزات و دستگاه شود، نقش پررنگ تری می گیرد. در ادامه با انواع آن ها آشنا خواهید شد.
در صورتی که دسترسی به برق نداشته باشید و نیاز خواهد بود تا از یک منبع برق و یا موتور برق مناسب برای کف کش خود استفاده نمایید. بسیاری از عزیزانی که با ما در تماس هستند نمی دانند که برای کف کش خود باید چه موتور برقی انتخاب نمایند. در این مقاله سعی داریم تا به شما عزیزان در انتخاب بهترین مدل موتوربرق برای پمپ کفکش، لجنکش، چاه و استخر کمک کرده باشیم تا بتوانید به صورت هر چه دقیق تر و مناسب تر موتور برق مناسب برای پمپ کفکش را انتخاب نمایید.
پمپ کفکش یا پمپ EPS از لحاظ ظاهری و عملکرد شبیه به پمپ های توربین عمودی است .اساس کار یک موتور الکتریکی راندن پمپ و افزایش انرژی جنبشی سیال است. پمپ کفکش از لحاظ عملکرد ظاهری شامل یک پمپ گریز از مرکز با یک شافت عمودی است که فشار مایع خروجی آن وابسته به چرخش پروانه ها است.
تیلر یکی ابزارآلات و ماشین آلات کشاورزی پر کاربردی است که در باغ ها و مزارع کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد از تیلر برای تبدیل لایه سخت خاک به بستر نرم و برای کاشت گیاه استفاده می شود. تیلرها نوعی از تراکتور ها هستند که دارای دو چرخ می باشند. و می توانند عملیات کاشت، داشت و برداشت را انجام دهد.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز: