استفاده از انرژی خورشید برای برق اضطراریاستفاده از انرژی خورشید برای برق اضطراری

خوشبختانه ایران، یکی از مستعدترین کشورها در زمینه بهره­برداری انرژی خورشیدی با میزان تابش خورشید بالا می­باشد. ایران به دلیل شرایط آب و هوایی و بالا بودن میزان میانگین تابش خورشید در سال، یکی از مناسب‌ترین کشور‌ها برای استفاده از انرژی خورشیدی چه در زمینه الکتریکی برای تولید برق و چه در زمینه آبگرمکن خورشیدی برای تولید آب گرم می­باشد. مهمترین پارامتری که در شرایط جغرافیایی مختلف بر روی ظرفیت پانلهای خورشیدی مولد توان تاثیر می­گذارد متوسط تابش روزانه آفتاب در یک منطقه بر حسب ساعت است. خوشبختانه از این لحاظ ایران، کشوری است که اکثر روزهای سال را آفتابی می­گذراند و متوسط سالانه روزهای آفتابی در آن در حد استاندارد می­باشد. جدول زیر بیانگر متوسط مدت تابش آفتاب بر حسب ساعت در ماههای مختلف سال در شهر تهران است که توسط واحد امکان سنجی شرکت اندازه­گیری شده، و ارائه می­گردد. با توجه به جدول زیر میتوان نتیجه گرفت که متوسط تابش آفتاب در شهر تهران با ماکزیمم توان تقریبا  8 ساعت در روز است که البته این مقدار در تابستان بیشتر و در زمستان کمتر خواهد بود.

متوسط میزان تابش افتاب در هر روز ماه متوسط میزان تابش افتاب در هر روز ماه
10 ساعت و 54 دقیقه مهر 12 ساعت و51 دقیقه فروردین
10 ساعت و 41 دقیقه آبان 12 ساعت و 31 دقیقه اردیبهشت
9 ساعت و27 دقیقه اذر 14 ساعت و 17 دقیقه خرداد
8 ساعت و 6 دقیقه دی 13 ساعت و 42 دقیقه تیر
9 ساعت بهمن 12 ساعت و 26 دقیقه مرداد
10 ساعت و 30 دقیقه اسفند 11 ساعت و 36 دقیقه شهریور
همچنین بخوانید
در این مقاله روش های نگهداری از پمپ های کف کش و لجن کش را بررسی کرده و نحوه تعمیرات آن را به صورت کامل آموزش داده ایم.
در این مقاله کارشناسان خبره آبادیزل با بیش از 12 سال تجربه در زمینه خرید و فروش ابزارآلات صنعتی و کشاورزی شما کاربران عزیز را در زمینه راهنمای خرید پمپ کفکش مشاوره خواهند داد تا بتوانید پس از خواندن این مقاله با فاکتورهایی که باید در هنگام خرید پمپ کفکش به آن توجه کنید بیشتر آشنا شوید و با دید تخصصی تری به انتخاب پمپ کفکش مورد نیازتان بپردازید.
در این مقاله از سایت آبادیزل ساده‌ترین روش انتخاب پمپ آب خانگی برای ساختمان‌های یک طبقه، دو طبقه و... را به طور کامل توضیح داده‌ایم.
پمپ آب خانگی چیست؟ در این مقاله از سایت آبادیزل با پمپ آب خانگی، کاربرد و دلایل استفاده از آن آشنا خواهید شد.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز: