موتور برق

موتور برق

محصولات موتور برق آبادیزل

برای خرید محصولات موتور برق آبادیزل با ما تماس بگیرید

موتوربرق چیست؟

یکی از محصولات مولد برق ،موتور برق می باشد ،که همانند دیزل ژنراتور عمل می کند، اما در ابعاد کوچیکتر بر همین اساس کارخانه های که در تولید ژنراتور و دیزل ژنراتور پیشتاز هستند برای ایجاد سهولت در کار مشتری به تولید این وسلیه دست زدند.و در همین اساس به تولید انواع موتور برق در مدل های مختلف پرداختند که در دو نوع گاز سوز ، و بنزینی در بازار وجود دارد.

نحوه استفاده از موتور برق

•    اندازه گیری میزان مصرف توان راکتیو و در صورت بالا بودن توان راکتیو امکان نصب  خازن مناسب در کنار موتور برق باعث بهبود عملکرد موتور برق خواهد بود. همچنین استفاده از راه اندازهای نرم برای مصارف الکتروموتوری و جلوگیری از ضربه استارت اولیه آنها باعث بهبود عملکرد آن خواهد بود.
•    بهترین حالت استفاده از موتوربرق در بار نامی بوده و استفاده از موتوربرق در حداکثر توان در زمانهای طولانی ممکن است به موتور برق آسیب برسد.
•    نگهداری و تعمیرات بموقع و بازدیدهای دوره ای به منظور حفظ بازده موتورها و تجهیزات.
•    بررسی امکان استفاده از موتورهای دور متغیر بویژه برای پروانه ها و پمپها.
•    انتخاب موتور برق های پربازده برای بهره برداری بلند مدت و متناسب با گشتاور مکانیکی مورد نیاز.
•    محل استقرار موتور برق ها می باید به گونه ای باشد، که گرمای حاصل از موتورها به آسانی تهویه شود.
•    به حداقل رساندن اصطکاک سیستم های مکانیکی متصل به موتور برق ها.
•    بررسی امکان استفاده از مورتورهای پرمصرف درساعات غیرپیک مصرف برق شبکه.
•    و اما در صورت سوختن موتور برق به دلایل زیر عدم تعمیر موتور معیوب و جایگزینی آن با موتور جدید توصیه می گردد:
•    استفاده از شعله برای بیرون آوردن سیم پیچی در فرآیند تعمیر و در نتیجه تضعیف هسته.
•    احتمال خراب شدن عایق دندانه های ورق هسته.
•    بزرگتر گرفتن کلافها برای سهولت جازدن و در نتیجه افزایش تلفات.
•    مشکلات تنظیم موقعیت انتهای سیم پیچ.
•    افزایش احتمال سوختن مجدد.
•    کاهش راندمان موتور.

دسنه بندی موتور برق استارتی

موتوربرق ها را می توان دسته بندی های متعدد نمود ازجمله نوع مصرف و تغذیه به موتورهای بنزینی،گازوئیلی ودیزلی دسته بندی نمود وهمینطوراز نظر  سیستم روشن و خاموش شدن به موتوربرق های استارتی و هندلی تقسیم بندی می گردد البته دسته سومی هم تلفیق استارت و هندل نیز وجود دارد. موتور برق های استارتی با دکمه استارت تعبیه شده برروی خود براحتی روشن و خاموش می شوند و نیازی به هندل زدن و دور گرفتن موتور جهت روشن شدن ندارند. موتور برق های استارتی نیز به سیستم برق تک فاز و سه فاز تقسیم بندی می گردد. جابجایی آسان موتور برق های تک فاز نسبت به سه فاز یکی از مزیت های اصلی آن  می باشد.

موتور برق بنزینی :

پرکاربرد ترین نوع از موتوربرق ، موتوربرق های بنزینی می باشد این نوع موتور برق ها برای کارکردن طولانی مناسب می باشد.  سوخت این موتوربرق ها از بنزین می باشد.باتوجه به نوع سوخت این محصول گازهای اکسید کربن و دی اکسید کربن تولید می شود که باید در فضای باز مورد استفاده قرار گیرد در غیر اینصورت موجب خفگی می شود

موتور برق گازسوز:

این موتوربرق به دلیل نوع سوخت ،کم مصرف می باشد و باعث کاهش آلودگی هوا میشود و دارای هزینه های کمتری نسبت به موتور برق بنزینی می باشد از دیگر امکانات این دستگاه بی خطر بودن این دستگاه است.موتور برق گازی به خاطر گازسوز بودن و حذف بنزین باعث طول عمر محصول نسبت به موتور برق بنزینی شده است.

موتور برق | موتور برق های بنزینی | انواع موتور برق گازی

اجزای تشکیل دهنده موتور برق:

1- موتور : این بخش از موتور برق قسمت تامین کننده انرژی اصلی مکانیکی را بر عهده دارد
2- سیسنم سوخت : یک باک می باشد که برای سوخت موتور مورد استفاده قرار می گیرد
3-سیستم ولتاژ : وظیفه تنظیم مقدار ولتاژی که از موتور برق خارج می شود و ظیفه تبدل AC  به DC  و بلعکس را بر عهده دارد
4- روغن : بخاطره کار کردن طولانی مدت با موتور برق در روز ممکن است اجزا دستگاه دچار سائیدگی شود که با بودن سیستم روغن کاری این مشکل به حداقل می رسد

موتور برق استارتی و نکات مهم و ضروری از خرید محصول تا نصب آن

موتور برق همانطور که از نام آن آشکار است، وسیله ای جهت تولید برق ( محصول مولد برق ) می باشد. این وسیله در ابعاد مختلف ساخته می شود و در مقیاس های کوچک تا بزرگ برای مصارف در مکان های مختلف ساخته شده اند. کارخانجات تولید کننده موتوربرق با  توجه به درخواست بازارمصرف، موتوربرق های دستی کوچک جهت مصارف خانگی تا موتوربرق های در ابعاد بزرگ جهت مصارف صنعتی  تولید کرده و در بازار موجود است. کاربردهای موتوربرق ها شامل: جهت استفاده و برق رسانی به پمپ هی مختلف آب ،کفکش ها ،استفاده برای الکترو موتورها و سیستم های برقی کوچک مثلا روشنایی و…

موتور برق استارتی

سوخت موتور برق استارتی

مصرف سوخت موتور برق استارتی متفاوت است باتوجه به توان موتور و نوع  توان مصرفی آنها مقدا سوخت آن نیز تفاوت پیدا می کند. هر سیستم موتور برق استارتی شامل یک موتور، سیستم سوخت و یک سیستم تامین ولتاژ می باشد موتور برق استارتی با دکمه استارت روی آنها کار می کنند و نیازی به هندل زدن که در موتور برق های قدیمی تر رواج داشت نیستند . موتور قسمت اصلی یک موتور برق است که در آن انرژی مکانیکی دستگاه در آن تبدیل به انرژی برق می گردد و هرچقدر توان موتور بالاتر باشد میزان برق تولید آن نیز بیشتر می باشد.در قسمت تامین ولتاژ نیز با مصرف سوخت مصرفی مقدار ولتاژ تنظیم می شود و درآن تبدیل جریان برق دی سی و آسی به یکدیگر صورت می گیرد.صدای زیاد از معایب موتور برق ها می باشد  که در موتور برق استارتی ساخته شده با تکنولوژی جدید این مشکل تا حد زیادی با بهینه سازی موتور و عایق کاری آن صدای موتور تا حدزیادی رفع شده است. هنگامی که شما قصد خرید یک موتوربرق دارید باید ابتدا توان مورد نظر یا همان ولتاژمورد نظر خود ونوع کاربردی که ازآن درنظر داریدبه جستجوی موتور برق مورد نظر خود باشید.سیم پیچی ، قدرت بدنه ،شاسی های موتور برق ،مقدار سوخت مصرفی و نوع سوخت مصرفی مواردی است که شما در هنگام خرید یک موتور برق باید در نظر داشته باشید.رعایت ایمنی در موتور برق های بسیار مهم است زیرا محصولات احتراق این مواد گاز های سمی و مونواکسید کربن می باشد که اگر در جای نامناسب ومحل بسته ای قرار داده شود با روشن شدن موتور برق باعث گازگرفتگی و خفگی می گردد بهمین دلیل بهتراست مکان قرار گیری آن سنجیده شودو درمحیط های باز نصب گردد.

لیست قیمت انواع موتور برق

برای دیدن لیست قیمت انواع موتور برق اینجا کلیک کنید

مجموع : 12 محصول

آخرین بروزرسانی: 26 دی 1395

لیست قیمت موتور برق دیزلی آگرو

لیست قیمت موتور برق دیزلی آگرو

موتور برق بنزینی آگرو

موتور برق بنزینی آگرو

موتوربرق کیفی

موتوربرق کیفی

موتور برق هوندا  المکس بنزینی

موتور برق هوندا المکس بنزینی

موتور برق هوندا  المکس دیزلی

موتور برق هوندا المکس دیزلی

موتور برق روبین دیزلی

موتور برق روبین دیزلی

لیست موتور برق روبین بنزینی |کاتالوگ موتور برق روبین بنزینی

لیست موتور برق روبین بنزینی |کاتالوگ موتور برق روبین بنزینی

دسته بندی مختلف موتور برق

دسته بندی مختلف موتور برق

شناخت موتور برق

شناخت موتور برق

موتور برق را بشناسیم

موتور برق را بشناسیم

اشنایی با موتور برق

اشنایی با موتور برق

موتور برق بنزینی کیپور

موتور برق بنزینی کیپور