ژنراتور

ژنراتور

برای  مشاوره در مورد خرید انواع ژنراتور با ما تماس بگیرید.

شماره های تماس :   ۰۲۱۳۳۹۹۲۲۹۴ – ۰۲۱۳۳۹۱۴۰۸۴

برای مشاهده لیست انواع محصولات ما به انتهای صفحه مراجعه کنید.

فروش ژنراتور، ژنراتور مکالتی ژنراتور استمفورد و انواع ژنراتور

ژنراتور چیست؟

ژنراتور وسیله ای مفید هستند که نیروی الکتریسیته و برق تولید می کنند و از قطع فعالیت های روزانه یا اختلال در عملیات کاری پیشگیری می کنند. ژنراتور ها در شکل های فیزیکی و الکتریکی برای کاربردهای مختلف در دسترس هستند.

ژنراتور چگونه کار می کند؟

ژنراتور وسیله ای است که انرژی مکانیکی به دست آمده از منبع بیرونی را به انرژی الکتریکی بعنوان خروجی تبدیل می کند. این مهم است که درک کنیم که ژنراتور واقعا انرژی الکتریکی خلق نمی کند. در عوض، با استفاده از انرژی مکانیکی عرضه شده و با ایجاد حرکت و تولید بار الکتریکی در سیم سیم پیچ ها در مدار الکتریکی، برق را به عنوان خروجی سیستم تولید خواهد کرد.
این جریان، شارژ الکتریکی جریان الکتریکی عرضه شده توسط ژنراتور است. مکانیسم ژنراتور را می توان با درک کار پمپ آب فهمید که باعث جریان آب می شود اما واقعا آبی ایجاد نمی کند و فقط آب جریان می یابد.
کار ژنراتور مدرن امروز بر مبنای القای الکترومغناطیس کشف شده توسط مایکل فارادی در سال ۱۸۳۱ می باشد. فارادی کشف کرد که جریان بالای بار الکتریکی می تواند توسط حرکت رسانای الکتریکی مانند سیمی که شامل بار الکتریکی در میدان مغناطیسی است القا شود. این حرکت تفاوت ولتاژی را بین دو انتهای سیم یا رسانای الکتریکی ایجاد می کند که در عوض باعث می شود بار الکتریکی جریان بیابد و جریان الکتریکی تولید شود.

نحوه تولید جریان الکتریکی

مي دانيد كه آهنربا بعضي از فلزات (آهن، كبالت ، نيكل وبيشتر انواع فولاد)را جذب مي كند .دربعضي از مناطق در داخل زمين نيز آهنربا يافت مي شود كه آهنها را آهنربای طبيعي يا سنگ آهن مغناطيسي مي نامند. آهنرباي طبيعي سنگ سياهي است كه داراي آهن مغناطيس مي باشد.برخي از آهنربا ها با الكتريسيته كار مي كنند.اين نوع آهن ربا ها را آهن رباي الكتريكي مي نامند .زميني كه در روي آن زندگي مي كنيم هم يك آهن ربا ست . رفتار زمين طوري است كه گويا آهنرباي عظيمي در درون آن قرار دارد .يك انتهاي اين آهنربا را قطب مغناطيسی شمال و يك انتهاي ديگر آن را قطب مغناطيسی جنوب مي نامند.همه ی آهنربا ها تحت تاثير آهنرباي عظيم زمين هستند.

تولید جریان الکتریکی

جریان الکتریکی

جالب است بدانيد قطب هاي مغناطيس شمال و جنوب زمين با قطب هاي جغرافيايي شمال و جنوب تطابق كامل ندارد (قطب هاي جغرافيايي شمال و جنوب همان نقاطي هستند كه زمين گرد ان ها مي چرخد.
یک موتور الکتریکی ، الکتریسیته را به حرکت مکانیکی تبدیل می‌کند. عمل عکس آن که تبدیل حرکت مکانیکی به الکتریسیته است، توسط ژنراتور انجام می‌شود. این دو وسیله بجز در عملکرد ، مشابه یکدیگر هستند. اکثر موتورهای الکتریکی توسط الکترومغناطیس کار می‌کنند، اما موتورهایی که بر اساس پدیده‌های دیگری نظیر نیروی الکتروستاتیک و اثر پیزوالکتریک کار می‌کنند، هم وجود دارند.در اين مقاله سعي ميكنم مطالبي مفيد در مورد عملكرد موتور الكتريكي و ژنراتور به صورت ساده ومختصر براي شما ارائه كنم.
دو قطب يكسان آهنربا يكديگر را دفع و دو قطب مخالف آن هم را جذب ميكنند(نيروي دفع يا رانش تنها روش صحيحي است كه مي توان با آن مغناطيسي بودن را مورد آزمايش قرار داد زيرا فقط دو اهنربا قادرند يكديگر را برانند.در برخي از ترن هاي سريع مانند ترن هاي ماگلو از نيروي رانش آهنرباهاي قوي استفاده شده است.اين آهنرباها طوري در ترن ومسير آن قرار داده شده اند كه قطب هاي يكسان اهن رباي ترن واهن رباي مسير روبروي هم قرار دارند.اين قطب ها هم را مي رانند وترن بدون تماس با خط آهن بر روي ان حركت مي كند.)

جریان الکتریکی

هرچند نيروي مغناطيسي در قطب ها ي آهنبا از همه جا قوي تر است اما در خارج از اهنربا هم مي توان اثر آن را يافت.اگر بر روي يك اهنربا كاغذي نازك گذاشته وبراده آهن را روي آن بپاشيد اين براده ها طرحي را تشكيل مي دهند .اين طرح را ميدان مغناطيسي آهنربا گويند.مواد مغناطيسي در درون اين ميدان نيروي جاذبه ودافعه را حس مي كنند. ميدان مغناطيسي مي تواند از موادي مانند هوا آب كاغذ و شيشه عبور كند.آهنربای الکتریکی ساده را می‌توان در منزل ساخت. کافی است که چندین دور سیم عایق شده‌ای را بر یک میله آهنی (پیچ یا میخ ) بپیچانیم و دو انتهای سیم را به  باتري يا پيل وصل کنیم. اين آهنربا به سرعت حركت كرده و الكتريسيته توليد مي كند.

توليد الكتريسيته به كمك آهنربا
باتري ها وپيل ها براي توليد مقادير كم الكتريسيته بسيار مفيدنداما عمر آن ها كوتاه است وبسيار گران هستند.بيشتر الكتريسيته اي كه مصرف مي كنيم به كمك مواد شيميايي به دست نمي آيد بلكه با استفاده از مغناطيس توليد مي شود .
مايكل فاراده اولين كسي بود كه با استفاده از آهن ربا  ،الكتريسيته توليد كرد.او يك آهنرباي الكتريكي را به سمت داخل وخارج،در درون  يك سيم پيچ حركت داد .اين كار موجب شد كه جريان الكتريكي در سيم ها جريان يابد.امروزه بيشتر الكتريسيته اي كه از آن استفاده مي كنيم ؛مديون اين كشف مهم است.
نحوة تولید برق تکفاز:
مبنای کار، قانون القای الکترومغناطیسی است. در نتیجه گردش یک سیم پیچ درون میدان مغناطیسی ثابت با القای ولتاژ در سیم پیچ لازم است.
نحوه تولید برق سه فاز:
در مولدهای سه فاز، سه سیم پیچ به طور همزمان درون میدان مغناطیسی می چرخند. هر سیم پیچ با اختلاف زاویه ˚120 نسبت به بقیه قرارگرفته است. به علت متفاوت بودن موقعیت سیم پیچ ها، مقدار ولتاژ تولیدی در هر سیم پیچ در یک زمان مشخص متفاوت است.

ژنراتورها در نيروگاه

ژنراتورها در نيروگاه

بخش عمده الكتريسيته مورد نيازما در نيروگاه ها توليد مي شود.مولدهايي عظيمي در نيروگاه ها وجود دارند كه در هر مولد سيمپيچي با سيم هاي مسي در اطراف يك آهنرباي بزرگ قرار گرفته است.
در نيروگاه ها با استفاده از گرما آب راتبخيرمي كنند ووبخار از طريق لوله ها به جرخ پره دار بزرگي به نام توربين مي رسد.پره هايي كه در اثر فشلر بخار به حركت در آمده اند تا سه هزار بار در دقيقه مي چرخند . محوري توربين را به يك مولد متصل مي كند با چرخش توربين مولد نيز چرخيده و طبق روش بالا الكتريسيته توليد مي شود.
در نيروگاه هاي هسته اي از يك ماده راديو اكتيو به نام اورانيوم استفاده مي كنند .اورانيوم از سنگ اورانيوم بدست مي آيد و مقداري كمي از آن مي تواند مقدار زيادي انرژي به صورت گرما توليد كند.
اساس كار در اين مورد بر شكستن هسته اورانيم استوار است.
در نيروگاههاي بادي و هيدروليك(آبي) نيز از انرژي باد وآب براي  حركت توربين استفاده مي شود.

برای  مشاوره در مورد خرید انواع ژنراتور با ما تماس بگیرید.

شماره های تماس :   ۰۲۱۳۳۹۹۲۲۹۴ – ۰۲۱۳۳۹۱۴۰۸۴

مجموع : 10 محصول

آخرین بروزرسانی: ۳ دی ۱۳۹۵

ژنراتور گازوئیلی

ژنراتور گازوئیلی

ژنراتور سنکرون

ژنراتور سنکرون

ژنراتورمکالته ساخت کشورایتالیا | لیست قیمت ژنراتورمکالتی

ژنراتورمکالته ساخت کشورایتالیا | لیست قیمت ژنراتورمکالتی

لیست قیمت ژنراتورهای استمفورد مارکStamford Power ساخت چین

لیست قیمت ژنراتورهای استمفورد مارکStamford Power ساخت چین

آلترناتورهای چینی تک فاز |آلترناتورهای چینی STREAM سه فاز

آلترناتورهای چینی تک فاز |آلترناتورهای چینی STREAM سه فاز

ژنراتور دیانا

ژنراتور دیانا

ژنراتور

ژنراتور

ژنراتور  ABB فنلاند

ژنراتور ABB فنلاند

ژنراتور LINZ

ژنراتور LINZ

فروش ژنراتور استمفورد

فروش ژنراتور استمفورد