کفکش و لجن کش

کفکش و لجن کش

کفکش

بهترین وسیله جهت  تخلیه آب نهرها و استخرها پمپ ها دستگاه هایی می باشند که جهت مکش سیالات و گازها استفاده می شوند و دارای انواع مختلف می باشند دراین بینجز پمپ های گسسته با جابجایی مثبت می باشند از این پمپ ها بیش تر برای افزایش فشار در سیال استفاده می شود.آن ها سیال را با دبی کم و فشار بالا انتقال می دهند و در حین انتقال سیال قسمت ورودی و خروجی پمپ به وسیله قطعه ای از هم جدا و با هم در ارتباط نمی باشند و در واقع هر آن چه وارد پمپ شود به سمت خروجی رانده می شود.کفکش، این نوع پمپ ها از انواع پمپ های گریز از مرکز بوده که مجرای ورودی آن از قسمت کف یعنی پایین ترین نقطه پمپ می باشد. در نتیجه این نوع پمپ در آب های کم عمق امکان مکش و انتقال آب را دارد. کفکش به شکل ثابت و متحرک جهت جابجایی آب نهرها،  رودخانه ها و نیز تخلیه آب چاها، استخرها و تخلیه آب ناشی از سیلاب ها و بارندگی ها،مصارف آب شرب و کف شکنی و همچنین در تخلیه و انتقال سیالات مختلف در صنایع غذایی و دارویی، تخلیه پساب های فاضالاب با غلظت کم  و آبیاری استفاده می شود. کف کش های پنوماتیک نیز جهت خروج سیالات شیمیایی و گازی کاربرد دارد که اکثرا دارای بدنه برنجی می باشند. کفکش که جهت آب آلوده و غلیظ رودخانه ها و سیلاب ها استفاده می شوند دارای پروانه نیمه باز می باشند و چناچه برای آب صاف استفاده شوند دارای پروانه بسته می باشند.

PUMP-3

کفکش و انواع آن

امروزی دارای دو نوع بدون قطع کن برقی یا ساده و دارای قطع کن برقی یا فلوتر دار( که جهت جلوگیری ازسوختن کف کش در هنگام کارکردن پمپ در آن تعبیه شده و در چاه هایی که دارای سطح پمپ پایینی دارندو نیاز به فشار بیشتری به موتور کف کش است  برروی آن تعبیه می گردد) چناچه شما کف کش ساده تهیه نمودید و متوجه شدید نیاز به فلوتر دارید می توانید این دستگاه را از بازار تهیه و برروی کف کش ساده نصب کنید.

کفکش و تقسیم بندی آن

کفکش براساس خروجی آب به انواع آب از بغل و آب از رو تقسیم بندی می شوند. کف کش دارای تک فاز و یا همان خازن بیرون و کف کش خازن داخل یا سه فاز نیز وجود دارد.مقدار مکش و توان موتور جهت مکش انواع پمپ ها باهم متفاوت است در بعضی پمپ ها می توان وضعیت دهانه را تغییر داده و حالت رانش را عوض نمود ولی در بیشتر آنها تنظیم امکان پذیر نیست و به شکل یه تکه ساخته شده است که بیشتر کف کش ها به شکل یک تکه وثابت می باشند.به این شکل که از یک طرف مایع و بوسیله پروانه وارد شده و از راه مجرای کف کش به محفظه وارد گشته و به محفظه مارپیچی رسیده با فشار به  سمت لوله تخلیه کشیده می شوند.

کف کش

کفکش در کشورهای مختلفی ساخته می شود که می توان از جمله این کشور ها به ایران، ایتالیا و چین اشاره نمود و از نظر بدنه تشکیل دهنده و نوع کارکرد و سیال مورد استفاده  به انواع کف کش استیل، آلومینیومی، تکنوپلیمری، چدنی، نوریل، برنجی، اسکوبایی و… تقسیم می گردد.کف کش های چدنی جهت استفاده در مناطق آب شور و  سیالات قابل اشتعال وجابجایی آنها استفاده می شود.

مجموع : 20 محصول

آخرین بروزرسانی: ۱۲ شهریور ۱۳۹۶

لجن کش شیمجه

لجن کش شیمجه

کفکش سایر

کفکش سایر

لجنکش پلاستیکی و استیل AMC چین

لجنکش پلاستیکی و استیل AMC چین

کفکش پلاستیکی و استیل AMC چین

کفکش پلاستیکی و استیل AMC چین

مشخصات کفکش استریم

مشخصات کفکش استریم

شناور دیانا

شناور دیانا

لجن کش دیانا

لجن کش دیانا

کفکش دیانا

کفکش دیانا

لجن کش پدرولا

لجن کش پدرولا

شناور پدرولا

شناور پدرولا

کفکش پدرولا

کفکش پدرولا

شناور پمپیران

شناور پمپیران

کف کش فدک پمپ

کف کش فدک پمپ

کفکش دوجداره رادپمپ

کفکش دوجداره رادپمپ

کفکش و لجنکش بهارپمپ

کفکش و لجنکش بهارپمپ

شناور دناپمپ

شناور دناپمپ

کفکش دناپمپ

کفکش دناپمپ

کفکش و لجن کش اسپیکو

کفکش و لجن کش اسپیکو

کف کش و لجنکش داب

کف کش و لجنکش داب

الکتروپمپ شناور

الکتروپمپ شناور