عملکرد موتور دیزل

  • Share it:

موتور دیزل سوخت را از طریق انژکتور به داخل موتور می کشد در حالی که موتور بنزینی از طریق کاربراتور این عمل را انجام می دهد که موتور دیزل تنها هوا را متراکم می سازد در حالی که موتور بنزینی ترکیب هوا و سوخ را تراکم می سازد. حرارت لازم برای موتور دیزل برای شرایط هوایی سرد از طریق گرمکن ارائه می شود.

موتور های بنزینی از احتراق جرقه استفاده می کنند در حالی که موتور دیزلی به کار فشرده سازی و احتراق برای اشتعال تلاش می کند . در موتور دیزل ، هوا به داخل موتور کشیده شده و در معرض فشرده سازی بالایی قرار می دهد. در موتور دیزلی دمای حاصله بسیار بالاتر از درجه حرارت به دست آمده در یک موتور بنزینی است. در این وضعیت به راحتی سوخت مشتعل می گردد.

عملکرد موتور دیزل

چرا دیزل ژنراتور؟

به لطف اختراع موتور دیزلی از سوی رودولف دیزل، ثابت شده است که این موتور بسیار کارآمد و مقرون به صرفهمی باشد. سوخت دیزل از نوع گازوئیل در مقایسه با سوخت بنزینی دارای چگالی انرژی بالاتر و قیمت نسبتا پایینتر می باشد ، یعنی بیشترین میزان انرژی را از گازوئیل در مقایسه با همان حجم از بنزین میتوان استخراج کرد بنابراین ، موتور دیزل در اتومبیل مسافت بیشتری را پیموده ، و دقیقترین انتخاب برای حمل و نقل ماشین آلات سنگین و تجهیزات صنعتی می باشد. گازوئیل نسبتا سوخت سنگین در مقایسه با بنزین است ، و نقطه جوش بالاتری نسبت به آب دارد و همچنین موتور دیزلی به علت بهره وری بالاتر و مقرون به صرفه بودن طرفداران بسیاری را دارا می باشند.

تفکیک محصولات آبادیزل

با استفاده از بخش زیر میتوانید محصولات آبادیزل را که بر اساس تفکیک محصولات مشخص شده مشاهده کنید.