دیزل ژنراتور سایلنت و تولید کانوپی دیزل ژنراتور

  • Share it:

دیزل ژنراتور سایلنت ،  موتور برق بی صدا ،  کانوپی ضد صدا ، کانوپی سایلنت ، دیزل ژنراتور بی صدا و… عبارتهایی هستند که مردم به صورت عامیانه به  یک دیزل ژنراتور کم صدا نسبت می دهند.

دیزل ژنراتور یا موتور برق کم صدا عمداتا در مکانهایی مورد استفاده قرار میگیرد که آلودگی صوتی بسیار حائز اهمیت می باشد.مثلا در بیمارستاها و بانک ها و مراکز اداری دولتی و ساختمانهای اداری و مراکز شهر پر رفت وآمد مورد استفاده قرار می گیرد.

 

دیزل ژنراتور سایلنت

 

شکل ظاهری اتاقک دیزل ژنراتور سایلنت به صورت یک کاور فلزی میباشد که تمامی اجزای موتور و ژنراتور را  پوشانده است.این اتاقک فلزی به غیر از خاصیت صداگیری از شرایط محیطی و آب و هوا و همچنین دسترسی به دیزل ژنراتور نیز محافظت می کند.

دیزل ژنراتور ها مخصوصا در توانهای بالا عمدتا صدای بلند و گوش خراشی را دارند و به همین دلیل از  کانوپی سایلنت یا اتاقک ضد صدا استفاده می کنند.این اتاقک ها به غیر از صداگیری خاصیت ضد رطوبت بودن و ضد گرد و غبار بودن و بعضا ضد انفجار بودن هم دارا میباشند.در داخل این اتاقک فلزی برای کم کردن صدا از فم هایی که شکل ظاهری آن به  صورت شانه تخم مرغ میباشد استفاده میکنند. این فم ها به دلیل نزدیک بودن به موتور و دما بالا باید ضد حریق باشند. و توان تحمل حرارت بالا را داشته باشند.

متاسفانه بعضی از تولید کنندگان داخلی و خارجی از فم هایی که جهت مصارف دیگر مثلا ساخت مبلمان و تخت خواب است برای کانوپی استفاده میکنند که به دلیل کیفیت پایین و تحمل پایین حرارت اشتعال زا میباشد.و امکان آتش گرفتن دیزل ژنراتور و همچنین آسیب به کل محل قرارگیری دیزل ژنراتور را دارد.

شرکت بازرگانی  آبادیزل در گارگاه خود برای ساخت کانوپی تمامی استاندارد های مربوطه را رعایت میکند و از بهترین و با کیفیت ترین لوازم جهت ساخت کانوپی(اتاقک سایلنت)استفاده می کند.

قفل و لولای درهای کانوپی فولادی درجه ۱ و ورق فلزی مقاوم و رنگ الکترو استاتیک وشاسی فلزی مقاوم و سایلنسر اگزوز درجه ۱در محفظه مجزا استفاده میکند.به دلیل سیستم هوارسانی و ورودی و خروجی هوا جهت خنک شدن موتور نمیتوان کلیه محفظه ها را پوشاند تا صدای موتور به حداقل برسد.معمولا صدای دیزل ژنراتور های سایلنت بین ۶۰ تا ۸۵ دسیبل نسبت به توان موتور صدا از آنها شنیده می شود.

تفکیک محصولات آبادیزل

با استفاده از بخش زیر میتوانید محصولات آبادیزل را که بر اساس تفکیک محصولات مشخص شده مشاهده کنید.