دیزل ژنراتور

  • Share it:

برای  مشاوره در مورد خرید انواع دیزل ژنراتور با ما تماس بگیرید.

شماره های تماس :   ۰۲۱۳۳۹۹۲۲۹۴ – ۰۲۱۳۳۹۱۴۰۸۴

دیزل ژنراتور ترکیب موتور دیزل و یک ژنراتور الکتریکی (غالباً آلترناتور) می باشد که برای تبدیل انرژی الکتریکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. مجموعه دیزل ژنراتورها در مکانهایی بدون اتصال به شبکه توان، مانند مواقعی که نیاز ضروری به فراهم کردن توان و انرژی می باشد و نیز زمانهایی که شبکه وجود ندارد، مورد استفاده قرار می گیرند زمانی که شبکه قطع می‌شود، درست بخوبی کاربردهای پیچیده تر مانند اوج برش، پشتیبانی شبکه و ارسال به شبکه‌های توان، انرژی فراهم می‌شود.

در نظر گرفتن سایز دیزل ژنراتور برای جلوگیری از کم شدن بار یا کمبود توان ضروری است و این عمل بوسیله الکترونیک مدرن بویژه بارهای غیرخطی دشوار شده است. بعضی از متداول ترین موتورها: کامینز (CUMMINS) / ولوو (VOLVO) / جی ام (GM) / پرکینز (PERKINS) دوسان (DOOSAN)/ ام تی یو (MTU) / میتسوبیشی (Mitsubishi) می باشد و بعضیا ز متداول ترین ژنراتورها: ژنراتور استامفورد (STAMFORD) / ژنراتور استامفورد پاور (STAMFORD POWER) ژنراتور مک آلته (MECC ALTE) می باشد.

تعریف دیزل ژنراتور

مجموعه مولد بر اساس بار الکتریکی که برای آنها درعرضه در نظر گرفته شده، تمام ویژگی‌های بارهای الکتریکی (kWe، KVA، VAR و محتواهای هارمونیک شامل جریانهای شروعی (عموماً از موتور) و بارهای غیر خطی را شامل می‌شود. وظیفه مورد انتظار بطور مثال امور اورژانسی، تواندهی پیوسته یا اولیه (پرایم)، بخوبی شرایط محیطی مانند ارتفاع، دما و تنظیم مقررات گازها گلخانه‌ای باید مد نظر قرار گیرد. بسیاری از تولید کنندگان ژنراتورهای بزرگتر، مجموعه‌ای از نرم افزار را ارائه خواهند داد که محاسبه‌های اندازه پیچیده را به سادگی با خواندن شرایط سایت و ویژگی‌های بار الکتریکی متصل انجام خواهند داد.

فروش دیزل ژنراتور

شرکت آبا دیزل با ۱۲ سال سابقه در عرصه فروش دیزل ژنراتور یکی از شرکت های با سابقه در این زمینه می باشد. همچنین ارائه ی مشاوره ی رایگان خرید و ارسال مهندسین متخصص جهت بازدید از کارخانه از دیگر خدمات ما است.

لیست محصولات ما را در زیر مشاهده می کنید.

برد کنترل دیزل ژنراتور 

مانیتورینگ و کنترل از راه دیزل ژنراتور وموتور برق ها اکثرا از طریق برد کنترلر که روی دستگاه و یا روی تابلوی کنترلر یا تابلوی امرجنسی قرار میگیرد انجام میشود. برد های کنترلر معروف در ایران اکثرا مارکهای دیپ سی انگلستان و کمپ و دیتاکام ترکیه و انکو ترکیه میباشد.

در زمانهایی که ما نیاز داریم تمامی پارامترهای  دیزل ژنراتور را مانیتور کنیم توسط یک مبدل که به کنترلر وصل میشوند این کار انجام میدهیم واین مدل میتواند از طریق شبکه داخلی کابل یا از طریق اینترنت انجام گردد.

منظور از پارامتر های دیزل ژنراتور مواردی مانند سطح ولتاژ ژنراتور و فشار روغن موتور و فرکانس برق خروجی و سطح سوخت و دمای موتور و غیره میباشد.زمانی که ما دستگاه را مانیتور میکنیم تمامی کارهایی که روی برد کنترلر دیزل ژنراتور قابل انجام بوده تماما از طریق کامپیوتر قابل انجام میباشد.

مثلا روشن وخاموش کردن دیزل ژنراتور و غیره.این بردهای کنترلر و سیستم مانیتورینگ قابلیت روشن و خاموش کردن دیزل ژنراتور از طریق موبایل نیز

امکان پذیر میباشد.که تماما از راه دور قابل کنترل است.از سیستم مانیتورینگ عمدتا در بانکها و بیمارستانها و سکوهای نفتی و مناطق و سازمانهای نظامی و اطلاعاتی استفاده مشود.

برد دیپسی 

برد انکو 

برد دیتا کام 

نکات مهم برای خرید دیزل ژنراتور

برای خرید دیزل ژنراتور محاسبه ی توان مصرفی بسیار مهم است. ابتدا باید مشخص کرد که چه مقدار لوازم برقی داریم و میزان مصرف چقدر است. انتخاب دیزل ژنراتور کوچک جوابگوی نیازهای شما نخواهد بود و انتخاب نوع بزرگ آن نیز باعث افزایش هزینه های شما خواهد شد. همچنین این دستگاه معایب و مزایایی نیز نسب به انواع موتور برق دارد که شما با در نظر گرفتن این موارد می توانید سیستم مورد نظر خود را انتخاب کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد محاسبات دیزل ژنراتور به مقالات زیر مراجعه کنید :

نکات مهم برای نصب دیزل ژنراتور

نصب صحیح این دستگاه عامل مهمی در افزایش امنیت و ایمنی دارد. همچنین آلودگی صوتی را نیز کاهش می دهد. در این مقاله به نکات مهمی که باید رعایت کنید اشاره می شود.

سرویس و نگهداری دیزل ژنراتور

در مقاله ی زیر به نکات مهم برای راه اندازی این دستگاه اشاره شده است. همچنین به سرکشی روزانه ، هفتگی و ماهانه جهت نگداری بهتر این دستگاه نیاز است. این سرکشی ها شامل کنترل مواردی مانند کنترل درجه حرارت و روغن دستگاه می شود.

آشنایی بیشتر با دیزل ژنراتور و تاریخچه آن

در مقالات زیر با تاریخچه دیزل ژنراتور و طرز کار این دستگاه بیشتر آشنا خواهید شد.

 

 

 

تفکیک محصولات آبادیزل

با استفاده از بخش زیر میتوانید محصولات آبادیزل را که بر اساس تفکیک محصولات مشخص شده مشاهده کنید.